Zapowiedź – SQL Day 2012

Rok temu miałem przyjemność uczestniczyć w SQL Day 2011 we Wrocławiu. Świetnie zrobiona impreza dla pasjonatów SQL Servera. Oprócz fajnych wykładów prowadzonych przez Polskich MVP z dziedziny SQL Servera warte odnotowania były wszelkie nawiązane kontakty i przeprowadzone rozmowy podczas przerw między wykładami. Naprawdę trzeba powiedzieć że Tobiasz Koprowski (obecny szef PLSSUG) i jego zespół wykonali świetną robotę. Wyjeżdżałem z Wrocławia z nadzieją na kolejną udaną edycję za rok i prawie się doczekałem… ale nie uprzedzajmy faktów.

Tegoroczny SQL Day 2012 jest nieco inny, znacznie bogatszy, prawdopodobnie również i ciekawszy.

Co się zmieniło? Po pierwsze do tej pory była to impreza jednodniowa. W tym roku są to dwa dni. Kolejna zmiana to wprowadzenie dwu ścieżek tematycznych. Trzecia to taka, że na imprezę zostali zaproszeni goście z zagranicy. Nic tylko ręce same składają się do oklasków… Jednak największą (moim zdaniem) wartością dodaną są czwartkowe warsztaty – 6 niezależnych spotkań z topowymi specjalistami, na których prezentowane będą ciekawe aspekty SQL Servera.

Ok, bodajże 13 marca siadłem do komputera, gdyż od tego dnia miała być otwarta możliwość rejestracji… przejrzałem regulamin zgłoszenia… hmmm, jakaś opłąta za imprezę… ale jaka? Na stronie SQL Daya w danym momencie nie było żadnej informacji o tym… nic to – rejestrujemy się:

Krok 1 – dane personalne, wszystko super tylko po co te dane do faktury? Skoro nic nie pisali o kwotach to pewnie jakieś koszta posiłków itp…

Krok 2 – wybór ścieżki i warsztatów - i tu się zatrzymałem. Miałem ambitny plan uczestniczyć we wszystkich warsztatach i 2 dniach konferencji… Tylko zaraz zaraz – każde warsztaty – 500zł, 2 dni konferencji – 500zł… razem 3500zł… boli, naprawdę boli… doliczyłem do tego podróż, hotel – impreza w dużych kzł. No cóż – dla mnie za dużych… anulowałem rejestrację…

Abstrahując od mojej indywidualnej sytuacji trzeba mieć tylko nadzieję, że zmiana formuły nie popsuje tego co było najlepsze w tej imprezie, że wciąż będą w niej brali udział pasjonaci, entuzjaści, a nie osoby którym pracodawcy zafundowali wejście więc są. Plan imprezy wygląda naprawdę dobrze, i jeśli macie tylko takie możliwości – bierzcie udział w imprezie!

pozdrawiam,

Podziel się na:
  • Google Bookmarks
  • RSS
  • Dodaj do ulubionych
  • email
  • Facebook
  • Twitter
  • Blogger.com
  • LinkedIn
  • Gadu-Gadu Live